Suszarnia do grzybów

Sezon na zbieranie owoców oraz innych dobrodziejstw natury można uznać za zakończony. Jednak praca z grzybami nie kończy się na ich zebraniu – aby były gotowe do spożycia warto poddać je odpowiedniej obróbce tak, aby zachowały swoje właściwości, aromat i smak. Jedną z najbardziej popularnych metod konserwowania jest oczywiście suszenie, które można przeprowadzić zarówno w warunkach domowych, jak i na profesjonalnych liniach produkcyjnych.

Nasza firma oferuje rozwiązania dla producentów żywności, dzięki którym w prawidłowy sposób można dokonać obróbki owoców, warzyw i innych artykułów spożywczych. Zapoznaj się z naszym asortymentem i dowiedz się dlaczego są przydatnym narzędziem do konserwacji grzybów!

Jak przebiega proces suszenia grzybów?

Proces odwadniania roślin leśnych powinien uwzględniać nie tylko zastosowanie profesjonalnych maszyn, ale również przygotowanie materiału i dobranie prawidłowej temperatury obróbki. Przed wrzuceniem grzybów do urządzenia oczyść je z piasku, elementów runy leśnej i insektów, a następne pokrój na mniejsze kawałki. W domowych warunkach warto również przewlec je przez nić lub szpadki, aby równomiernie pozbyć się z nich wody. Następnie dobierz odpowiednią temperaturę – maszynę lub domowy piec najlepiej nastawić na początek na nie więcej niż 40 stopni, po czym stopniowo podnosić temperaturę do nie więcej niż 60 stopni tak, aby grzyby nie pociemniały, nie spiekły i nie straciły swojego zapachu, smaku oraz składników odżywczych.

Jakie maszyny nadają się do obróbki zbiorów leśnych?

Do suszenia owoców leśnych można wykorzystać zarówno domowy piec, jak i profesjonalne urządzenia produkcyjne, wykorzystywane w przemyśle spożywczym. Będą to zarówno maszyny:

  • komorowe tacowe,
  • wózkowe,
  • taśmowe.

Ważne, aby były wyposażone w naprzemienny lub wertykalny ruch powietrza oraz solidną nagrzewnicę. Dodatkowym atutem może być automatyczne sterowanie, zapewniające płynność produkcji. Profesjonalne suszarnie CONVECO – zainwestuj w rozwiązanie dla przemysłu spożywczego! Poszukujesz specjalistycznych urządzeń do obróbki żywności? W ofercie producenta CONVECO znajdziesz profesjonalne suszarnie do grzybów przeznaczone do użytku zarówno na dużych liniach produkcyjnych, jak i w mniejszych zakładach przemysłowych.