Suszarnie do kukurydzy i nasion

Uprawa roślin wiąże się z koniecznością bezpiecznego przechowywania plonów. Dzięki temu mają wysoką zdolność kiełkowania w przyszłym sezonie, zachowają na dłużej swoje właściwości umożliwiając spożycie przez ludzi lub zwierzęta, a także sprzedaż. Osoby decydujące się na hodowlę nasion kukurydzy siewnej lub innych nasion powinny zatem zaopatrzyć się w efektywne systemy ułatwiające przechowywanie zbiorów. Należą do nich komory suszarnicze wykorzystywane zarówno w branży rolniczej, jak i przemysłowej do konserwacji produktu poprzez obniżenie poziomu jego wilgotności. Dowiedz się jak działają urządzenia Conveco i dlaczego warto korzystać z nich w procesie produkcji.

Suszenie nasion kukurydzy i innych nasion – dlaczego jest tak ważne?

Prawidłowe magazynowanie zebranych plonów jest kluczowe dla małych gospodarstw, jak i dużych zakładów przemysłowych. Proces odwadniania nasion kukurydzy i innych nasion pomaga zachować zdolność kiełkowania w przyszłym sezonie, wartości odżywcze, przygotować je do dalszej obróbki, ułatwić przechowywanie i ograniczyć straty – zarówno pieniężne, jak i magazynowe.

W jaki sposób działają suszarnie komorowe produkowane przez Conveco?

Suszarnie do nasion kukurydzy i innych nasion działają na zasadzie sterowania temperaturą procesu i natężeniem przepływu powietrza. Zbyt niska temperatura może prowadzić do gnicia lub niedosuszenia, a za wysoka pozbawi ziaren zdolności kiełkowania – w każdym przypadku materiał zostanie zmarnowany. Urządzenia dostępne w naszej ofercie składają się z komór o wysokości 6 m oraz zasypu o pojemności 25 t. Zasyp komór odbywa się za pomocą przenośników taśmowych, a odbiór materiału następuje po otwarciu włazów na spodzie komór. Stamtąd jest transportowany do zespołu omłotowego, którego zadaniem jest odseparowanie nasion od kolby. Odpowiednie nachylenie podłogi wewnątrz komory umożliwia niemal samoczynny wysyp, usprawniając cały proces.

Obniż koszty produkcji stawiając na sprawdzone rozwiązania!

Zależy Ci na oszczędności czasu, energii i pieniędzy? Możesz to osiągnąć z suszarniami Conveco oraz rozwiązaniami poprawiającymi sprawność instalacji. Obsługa naszych urządzeń składających się z 20 komór wymaga ingerencji nie więcej niż 4 pracowników, co pozwoli zautomatyzować proces produkcji, natomiast system przekierowywania wyrzucanego powietrza o niskiej wilgotności połączony z rekuperacją kominową wpłynie pozytywnie na obniżenie kosztów obróbki nasion kukurydzy i innych nasion.