Obecnie suszarnictwo przeżywa renesans. Przetwórcy żywności oraz rolnicy i sadownicy przekonują się na nowo, że suszenie jest idealnym rozwiązaniem dla ich profilu biznesowego. Suszenie nie tylko pozwala na znacznie przedłużony czas przechowywania żywności, ale również na zachowanie w dużej mierze właściwości odżywczych żywności. Co więcej, susz owocowo-warzywny charakteryzuje się niskim poziomem przetworzenia, co ma szczególne znaczenie dla konsumentów zwracających uwagę na skład żywności. Nie ma konieczności stosowania ulepszaczy smaku czy konserwantów, aby uzyskać susz atrakcyjny dla wymagającego konsumenta.
Suszenie jest zdecydowanie kierunkiem rozwoju dla wielu przetwórców.

Aby wyprodukować susz najlepszej jakości, który będzie mógł konkurować z konwencjonalnymi przekąskami, przetwórca powinien wyposażyć swój zakład w odpowiednie urządzenia, takie jak:
- suszarnia do owoców np. jabłek, gruszek, czarnej porzeczki, truskawki, pomarańczy, cytryn, jagód, maliny, mango, śliwki
- suszarnia do warzyw np. marchewki, ziemniaków, topinamburu, czarnego czosnku, cebuli, pietruszki, buraków
- suszarnia do mięsa np. wołowiny
- suszarnia do ziół np. konopi
- suszarnia do grzybów np. pieczarki i innych grzybów jadalnych
Nasze suszarnie można stosować wszechstronnie. Przy odpowiednim dostosowaniu technicznym pojedynczą nasza suszarnię można stosować do różnorodnych materiałów, bez konieczności kupowania oddzielnej suszarni dla każdego rodzaju suszu.

Nasze suszarnie odparowują wodę takimi metodami jak:
- suszenie konwekcyjne
- suszenie próżniowe
- suszenie kontaktowe
- suszenie podczerwienią (IR)

Oferujemy także suszarnie łączące w sobie więcej niż jedną metodę suszenia, np. suszarnia kontaktowo – konwekcyjna, która świetnie się sprawdza do suszenia pulpy owocowej. Suszenie można przeprowadzać w suszarniach o zróżnicowanej konstrukcji, w zależności od potrzeb klienta, czy choćby warunkach lokalowych klienta – dostosowujemy każdą suszarnie zgodnie z wymogami klienta.


Projektujemy i budujemy takie maszyny jak:
- suszarnia taśmowa
- suszarnia tunelowa
- suszarnia komorowa
- suszarnia bębnowa
- suszarnia do balotów
- suszarnia kontenerowa

Naszym klientom służymy wiedza w zakresie doboru typu suszarni, jej mocy oraz wydajności, a także w zakresie doboru właściwej technologii wytwarzania.